Dům pro hosty - sestry Trapistky

 Nedílnou součástí každého kláštera žijícího podle Řehole svatého Benedikta je dům pro hosty.

Dům pro hosty - vchod

V našem domě pro hosty chceme umožnit všem, kdo o to mají zájem, strávit několik dní v tichu, samotě a modlitbě, načerpat nové síly pro svůj každodenní život a obnovit svůj vztah ke Kristu  a k jeho církvi a sdílet s námi naši liturgickou modlitbu.

Dům pro hosty

Ještě dříve, než se začal stavět klášter, řekl nám v roce 2005 pan kardinál Vlk určitý druh proroctví: „Postavte velký dům pro hosty, aby mohl přijímat skupiny lidí, kteří si chtějí vykonat duchovní cvičení, protože jich bude přijíždět hodně.“ Poslechly jsme, co „Duch řekl naší církvi,“ jak píše svatý Jan, a postavily jsme dům s dvaceti pokoji s koupelnou. Některé jsou zařízené pro jednu nebo dvě osoby, jiné pro tři až čtyři.

kaple

Mohou přijet i rodiny s dětmi. Každý pokoj má psací stůl, v domě je kaple s Nejsvětější Svátostí, čítárna s knihami, kde je možné číst a rozjímat, velký přednáškový sál a samozřejmě jídelna a dvě haly. Za domem je terasa. Z pokojů v prvním patře je krásný výhled na okolní kopcovitou krajinu.

Náš obchůdek

V obchůdku je možné zakoupit si naše i další mnišské výrobky z jiných klášterů. Během těchto let byl dům pro hosty skoro vždy plný a lidé nám říkají, že je oslovuje zdejší ticho, krása okolní přírody a naše liturgické modlitby.
Pobyt si u nás můžete objednat online nebo telefonicky či emailem.